מהי תוכנית חסכון לכל ילד?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד

מאז שנת 2017 ביטוח לאומי פתח תוכנית חסכון לכל ילד במדינת ישראל, שבה מופקדים 51 שקלים מידי חודש. להורים יש יכולתמהי תוכנית חסכון לכל ילד? לבחור האם להכפיל את סכום ההפקדה החודשי ב-51 ש״ח נוספים. ביכולתם של ההורים לקבוע האם להפקיד את הכספים הללו בבנק או בקופת גמל.

לאחר שמלאו לילד 18 שנים, הוא יכול למשוך את הכסף מתכנית החיסכון ולעשות בו שימוש ליצירת הזדמנויות חדשות והתחלה טובה יותר של החיים בתור אדם בוגר. המשיכה מתבצעת על ידי הגשת בקשה למשיכת כספים מהגוף שמנהל את הכסף ובאישור ההורה.

כסף שיעזור לילד להתנהל בחייו הבוגרים

המטרה העיקרית שעומדת מאחורי הקמת תוכנית חסכון לכל ילד נוגעת ליכולת שלה להשפיע על תחילת החיים הבוגרים של כל אדם. סכום כספי שיכול להצטבר עם הפקדה כפולה של 51 שקלים יכול להיות משמעותי כאשר מגיע הרגע שבו הילד מתכוון להירשם לאוניברסיטה או לשלם על דברים חיוניים אחרים בחייו הבוגרים.

הוספת סכום של 51 שקלים נוספים לתכנית החיסכון הבסיסית יכולה להתבצע דרך האתר של ביטוח לאומי בקלות ובמהירות. מעבר לסכום הזה לא ניתן להוסיף סכומי כסף נוספים באופן עצמאי לתכנית החיסכון של הילד. במידה ותרצו לחסוך סכום גדול יותר, תוכלו לעשות זאת עם תכנית חיסכון נפרדת בבנק שלכם.

בירור פרטים בנוגע לתכנית החיסכון של הילד

אם ברצונכם לברר היכן מופקדים הכספים או מה הגודל הסכום שנצבר בתכנית, תוכלו ליצור קשר עם המוקד הטלפוני של המוסד לביטוח לאומי בחיוג קצר *6050. נציגי המוקד ישמחו לענות על כל שאלה שתצוץ לכם ולהודיע לכם היכן מופקדים הכספים. בנוסף לפרטים שתוכלו לקבל דרך המוקד של ביטוח לאומי, תוכלו לקבל מידע אודות גובה הסכום שנצבר מידי שנה, עד ה-1 במרץ, מדיווח של קופת החיסכון של הילד שיגיע דרך הבנק או קופת הגמל שמנהלים את הכסף.

פתיחת תכנית חיסכון לילדים

בתוך 6 חודשים מיום הלידה ניתן לפתוח תכנית חיסכון לילד ולקבוע האם היא תנוהל בבנק או בקופת גמל. יתר על כן, תהיה לכם אפשרות לבחור גם את מסלול ההשקעה של החיסכון. אם מדובר בילד הראשון שלכם ובתום תקופה של חצי שנה לא בחרתם עבורו מסלול לתכנית החיסכון, הכסף יופקד בקופת גמל במסלול השקעה עם סיכון נמוך.

בעת בחירה של מסלול השקעה לתכנית החיסכון, יש להביא בחשבון את רמת הסיכון של ההשקעה, ולצד זאת גם להחליט האם מעוניינים להכפיל את הסכום החודשי לחיסכון, לכדי 102 שקלים בחודש. ניתן לבחור קופת גמל או בנק וגם לבצע הפקדה נוספת ישירות דרך האתר של המוסד לביטוח לאומי בלחיצת כפתור ובקלות רבה.

בחירה בבנק איננה מאפשרת לעבור לבנק אחר או קופת גמל בהמשך, ואילו בחירה בקופת גמל תעניק לכם גמישות רבה יותר, בדמות אפשרות לשנות את מסלול ההשקעה או לשנות את קופת הגמל. יש לכם את החופש לבחור.

מענקים לאורך תקופת החיסכון

ילדים שנולדו לאחר 1 בינואר 2017 יקבל מענק של 255 ש״ח שקלים בגיל 3 ומענק נוסף של 255 שקלים בגיל 13 לבנים ו-12 לבנות. במצב שבו הילד לא מושך את הכסף עד גיל 21, הוא יקבל מענק נוסף על סך 510 שקלים.

בחירה במסלול בעל סיכון השקעה גבוה בקופת גמל יכול להניב תשואה גבוהה יותר, אך לצד זאת גם מגלם בתוכו גם סיכון שצריך להביא בחשבון. אתם רק צריכים לעשות את השיקולים שלכם ולהחליט איך אתם מעדיפים לחסוך את הכסף של הילד.

אולי יעניין אותך גם:

חופשת לידה

הורים לילדים מאומצים זכאים לקצבת ילדים

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 
השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי

073-3753264 דילוג לתוכן