5 דברים שאתם צריכים לבדוק לפני הגשת תביעת תאונת עבודה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד

כדי למקסם את התביעה שלכם בגין תאונת עבודה, עליכם להכיר את חוקי הפיצויים, מגבלות הזמן וגורמים נוספים שעלולים לסייע או לפגוע בסיכויים שלכם. בואו לקרוא על כך יותר

לתאונות עבודה עשויות להיות השלכות חמורות על העובדים, ולעתים קרובות הן עלולות לגרום לפציעות פיזיות ולעומסים כלכליים. בישראל עומדת בפני העובדים הזכות להגיש תביעת תאונת עבודה לבקשת פיצויים בגין נזקיהם והפסדיהם. עם זאת, לפני שאתם ממהרים להגיש את התביעה, חיוני שתהיו מודעים לגורמים ודרישות מסוימות. בשורות הבאות נבחן את חמשת הדברים שחשוב מכל לבדוק לפני הגשת תביעת תאונת עבודה.

  1. דיווח מיידי על התאונה

הצעד המכריע הראשון שעליכם לנקוט בו לאחר מעורבות בתאונת עבודה הוא לדווח על כך למעסיק בהקדם האפשרי. חובה לדווח למעסיק על כל תאונת עבודה תוך תשעה חודשים ממועד התרחשותה. אי דיווח על התאונה בתוך פרק זמן זה עלול לגרום לאובדן זכותכם לתבוע פיצויים. הקפידו ליידע את המעסיק שלכם בכתב ושמרו עותק של הדוח לתיעוד שלכם. דיווח מיידי על התאונה מסייע לבסס את הקשר בין התאונה לעבודה שלכם, דבר שחיוני מאוד לתביעה מוצלחת.

  1. פנו לקבלת טיפול רפואי ותעדו פציעות

לאחר תאונת עבודה, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם. הבריאות והרווחה שלכם תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. בנוסף, קבלת טיפול רפואי יוצרת תיעוד של הפציעות שלכם, מה שיכול לשמש ראיה מכרעת לתביעתכם. פנו לרופא או לבית חולים כדי לקבל בדיקה יסודית וטיפול מתאים. הקפידו לשמור עותקים של כל התיעוד הרפואי, כולל אבחנות, תוצאות בדיקות, תוכניות טיפול ומרשמים. מסמכים אלו ימלאו תפקיד משמעותי בהוכחת היקף הפציעות שלכם וההשפעה שהייתה להם על חייכם.

  1. התייעצו עם עורך דין תאונת עבודה

ניווט בהליך המשפטי של הגשת תביעה לתאונת עבודה עשוי להיות מורכב, במיוחד אם אינכם מכירים את דרישות המוסד לביטוח לאומי, וכן כל אפשרויות התביעה שעומדות לרשותכם פרט לו. כדי להבטיח שתקבלו פיצוי הוגן על פציעותיכם, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה מנוסה. עורך דין המתמחה בתביעות תאונות עבודה יכול להעניק לכם הכוונה וייצוג שלא יסולא בפז לאורך כל התהליך. הוא יעריך את מהות המקרה שלכם, יאסוף ראיות, יתקשר עם חברות הביטוח וינהל משא ומתן בשמכם. עם עורך דין בקיא לצידך, תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם להצליח בתהליך התביעה ולמקסם אותה.

  1. תעדו את זירת התאונה ואספו ראיות

איסוף ראיות הקשורות לתאונה הוא חיוני לביסוס אחריות ולחיזוק תביעתכם. במידת האפשר, תעדו את זירת התאונה על ידי צילום תמונות או סרטונים. כללו תמונות של כל סכנה, מפגע, תנאים לא בטוחים או ציוד המעורבים. אספו מידע ליצירת קשר מכל עדים שראו את התאונה מתרחשת או שיש להם ידיעה על הנסיבות שהובילו אליה. העדויות שלהם עשויות לתמוך בטענתכם. בנוסף, שמרו תיעוד מפורט של התאריך, השעה והמיקום של התאונה, כמו גם כל השיחות הרלוונטיות עם מפקחים, עמיתים או הנהלה. ככל שתוכלו לאסוף יותר ראיות, כך הטענה שלכם תהיה חזקה יותר.

  1. הבינו את חוקי פיצויי העובדים ומגבלות הזמן

לפני הגשת תביעה בגין תאונת עבודה, חיוני להכיר את חוקי פיצויי העובדים בישראל. המוסד לביטוח לאומי מנהל את מערך הפיצויים לעובדים, המעניק הטבות לעובדים שנפגעו במקום העבודה. על פי החוק הישראלי, עובדים יכולים לתבוע פיצויים בגין הוצאות רפואיות, נכות זמנית או קבועה, הפסדי שכר, שיקום והכשרה מקצועית. עם זאת, יש מגבלות זמן להגשת תביעה. ככלל, תביעות תאונות עבודה יש להגיש תוך 12 חודשים ממועד התאונה. חשוב להיות מודעים למגבלות הזמן האלו ולעמוד בהן כדי להגן על זכותכם לפיצוי.

כדאי לכם גם לבדוק את נושא הגשת תביעת תאונת עבודה בגין פגיעה מהטרדה מינית.

לסיכום, אם אתם חווים תאונת עבודה בישראל, חשוב להיות מודעים ומוכנים לפני הגשת התביעה. זכרו לדווח על התאונה בהקדם, לפנות לטיפול רפואי, להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה, לאסוף ראיות ולהבין את חוקי הפיצויים ומגבלות הזמן.

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 
השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי

072-3940742 דילוג לתוכן