תפקיד רופא תעסוקתי

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד

רופא תעסוקתי

רופא תעסוקתי מתמחה בתחום הרפואה התעסוקתית המתמקדת בזיהוי, מניעה, התמודדות וטיפול במצבים בריאותיים ושיקום. פעילותו משפיעה על אפשרויות תפקוד של מטופלים במקומות עבודה, יצירת סביבת עבודה הוליסטית, ותפקוד בריא בתוך חברה.

בדרך כלל, מומחה ברפואה תעסוקתית הוא בעל רקע נרחב ברפואה פנימית, עם הכשרה מיוחדת בגורמים למחלות הקשורות לתעשייה. הידע, ההכשרה והמיומנות שלו מבדילים אותו מתחומי רפואה אחרים, בעיקר בנושאים הבאים:

  • נחשף למגוון נרחב של מקומות עבודה ונהלי עבודה.
  • מעריך את יכולתו המקצועית של המטופל ומאמן אותו לעבודה מבחינת השפעת העבודה על הבריאות.
  • הבנה מקצועית וידע גבוה בתרגול, תוך נקיטה בגישות מקצועיות מבוססות על אפשרויות פגיעה פיסית במקום עבודה.
  • ניסיון באימון מטופלים להתמודד עם סביבת עבודה וסביבה חברתית, ולא במסגרת מודל רפואי בלבד.
  • מומחה קליני בקבלת החלטות של מנהלים במקומות עבודה לגבי עובדים שנפצעו והעדרויות מחלה.

שירותי רופא תעסוקתי

רופא תעסוקתי מעריך בעיות רפואיות בטווח ההקשר הרחב יותר של מסגרות פסיכו חברתיות ותעשייתיות. הוא מהווה מרכז לתקשורת יעילה בין עובדים, מעסיקים, מומחים רפואיים, סוכנים וחברות ביטוח.

הוא מספק מגוון נרחב של שירותים, כולל:

טיפול קליני – רופא תעסוקתי מתמחה באבחון מצבים בריאותיים הקשורים לעבודה ומומחה לטפל באופן יסודי במצבי פציעות ומחלות. מטופלים מקבלים הפניה מהרופא הכללי או ממומחה אחר, מעסיק או מבטח.

ניסיון במגוון נרחב של מקומות עבודה ונהלי עבודה – רופא תעסוקתי הוא בעל ניסיון בהערכה רפואית של מקומות עבודה והכשרת מטופלים להעסקה מבחינת ארגונומיה, נהלי עבודה ותהליכים תעשייתיים. כישורים אלו הופכים אותו ליועץ אידיאלי בהתאמת אדם לתפקיד מסוים.

מעקב בריאותי – תחום זה כרוך בהערכת מטופלים וזיהוי מצב רפואי שנגרם כתוצאה מחשיפה תעסוקתית לחומרים מסוכנים, כגון כימיקלים, חומרים ביולוגיים, רעשים או שינויים במצב הבריאותי כתוצאה מתנאי העסקה. רופא תעסוקתי עובד עם מעסיקים לתכנון, יישום והערכת תכנית מעקב בריאות המותאמת לחשיפה של מקום עבודה ספציפי ומניעת הסיכונים הבריאותיים האפשריים.

קביעת סיבתיות – רופא תעסוקתי מיומן בניתוח ביקורתי של רפואה המבוססת על ראיות, אפידמיולוגיה, שיטות מחקר, הערכת מקום עבודה והערכת סיכונים. ידע נרחב זה הופך אותו למומחה בקביעה האם מצב בריאותי של מטופל קשור לתנאי העסקה וסביבת עבודה.

חוות דעת מומחהרופא תעסוקתי מומחה במתן חוות דעת מומחה עצמאית אודות אדם המדווח על פציעות ומוגבלויות, כושרו של העובד לבצע תפקיד מסוים או התייחסות למצב העובד. הוא מאבחן וכותב הערכה מקצועית, מבקר טיפולים רפואיים שניתנו ומגיב על התאמתם לכיוונים עתידיים.

טיפולים בפציעות או מניעת מחלות. רופא תעסוקתי יכול לעבוד באופן עצמאי או בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע אחרים, לשם תכנון ויישום תכנית לטיפול בפציעה ומניעת מחלות במקום העבודה, על מנת להפחית את ההשפעה הכלללית של אפשרויות פגיעה במקום העבודה.

ראו גם:

ההבדל בין תאונות עבודה למחלות מקצוע

אובדן כושר עבודה – זכויות והטבות

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 
השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי

072-3940742 דילוג לתוכן