חובה להכיר: זכויות בביטוח הלאומי

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד

הביטוח הלאומי, או בשמו הרשמי 'המוסד לביטוח לאומי' הינו הגוף המרכזי בישראל האמון על סיוע במקרים חריגים או משמעותיים, החל מגיל ילדות ועד זקנה. בין אם מדובר על קשיים בשל תקופת הזקנה, סיוע בעקבות פגיעה או מחלה והפסקת עבודה או מנגד דברים משמחים כמו הריון ולידה ועוד עשרות רבות של אתגרים או שינויים – הביטוח הלאומי אמור להיות לצידך.

אלא שלעיתים, במיוחד כאשר מדובר על גוף גדול ומורכב כמו הביטוח הלאומי, דברים אינם נעשים כפי שצריך ולא מעט פעמים, אנשים נפגעים כתוצאה מהטיפול הלא שלם ואינם מקבלים את מלוא הסיוע המגיע להם.

החובה לעמוד על הזכויות שלכם בביטוח לאומי

מימוש הזכויות הזה אינו בחסד אלא  מגיע לנו בזכות כתושבי ישראל. יתרה מכך, החל מגיל 18 הן שכירים והן עצמאיים משלמים  דמי ביטוח לאומי, מדי חודש בחודשו, כדי שהמוסד ישלם ויעניק להם את זכויותיהם במקרים של פגיעות, מחלות, מוגבלות, זקנה, לידת ילדים, הפסקת עבודה ומקרים רבים אחרים.

וכן, אין סיבה שנוותר על זכויותינו, המגיעות לנו. חשוב גם לזכור, שההחלטות בביטוח הלאומי נושאות לעיתים גם השפעות על תביעות ונושאים אחרים, למשל תביעות נזיקיות בתאונות דרכים, בתביעות מול המעסיק ועוד. נכון, לעיתים הבירוקרטיה קשה, לעיתים הב"ל, נראה גוף ענק, לא מובן ואפילו מאיים. אבל חשוב שתדעו שבעזרת ייעוץ משפטי נבון והכוונה, תוכלו לקבל ולממש את כל זכויותיכם.

להכיר את הזכויות שלכם מול המוסד לביטוח לאומי

הקושי הגדול בהתנהלות מול הביטוח לאומי, נובע בעיקר משום שרבים מאתנו כלל אינם מכירים את הזכויות המגיעות לנו מהב"ל. לעיתים אנו מכירים בכלליות נושאים כמו זכאות לדמי אבטלה, קצבאות ופיצוי עבור פגיעות, מחלות או אובדן עבודה. אבל האם אנו מכירים את ההבדל בין הזכויות לדמי לידה, מענק לידה וקצבת לידה? האם אנו מכירים את כל מה שמגיע מביטוח לאומי לאזרחים ותיקים או כל הסיוע המגיע לנו בעת זקנה? 

הזכויות שלנו מגיעות כאמור גם בהתרחשות אירועים משמעותיים בחיים, כמו הריון, לידה, אימוץ, שחרור מהצבא, פטירה ועוד וגם בעצם השתייכותנו לקבוצה או מגזר מסוים, כגון: נכים ובעלי מוגבלויות, מתמודדי נפש, נפגעי פעולות איבה ומשפחות שכולות ועוד ועוד. קצרה יריעה זו מלהכיל הכל אבל בהחלט מומלץ לעיין במורה הנבוכים באתר https://www.netlawyers.co.il/וללמוד עוד.

להתגבר על הקשיים מול הביטוח הלאומי

כאמור, מיצוי הזכויות מול ביטוח לאומי הוא תהליך לא פשוט ומאוד מורכב. זה גורם לאנשים רבים לוותר מראש ולפגוע בזכויותיהם המגיעות להם מראש ושלגביהן, שילמו כמעט כל חייהם. לעיתים, מדובר פה על סכומי כסף אדירים שנמנעים מכם לאורך שנים ארוכות. כמו למשל במקרים של נכות.

במקרה זה של נכות, הנכם יכולים להיות זכאים גם לפיצוי על הפגיעה (אם הובילה לנכות) , גם לקצבת נכות חודשית, גם קצבאות לשירותים מיוחדים ולקניית אביזרים ייעודיים, אולי גם סיוע בסיעוד ועוד ועוד.

אם נמשיך במקרה של הנכות, התהליך בהחלט יהיה לא פשוט. מעבר למסמכים שתצטרכו להציג, לבירוקרטיה, לריצות בין אגפים שונים ועוד, ייתכן שתצטרכו לעמוד מול ועדות רפואיות – דבר שלעיתים אינו סימפטי. כדי לצלוח זאת ולקבל את מקסימום הזכויות המגיעות לכם, מומלץ להיעזר במומחה בכל הקשור להתנהלות מול הביטוח הלאומי ולייצוג משפטי נכון בתביעות שלכם מולו.

ייעוץ שכזה יכול להיות ההבדל בין הצלחה לנישול שלכם מהזכויות המגיעות לכם. זה יכול להשפיע על גובה הקצבה שתקבלו, על ההכרה בכם ועל כל כך הרבה השפעות ואפיקים אחרים בחיים העתידיים שלכם. אז אל תוותרו על זכויותיכם.

עורך דין

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 
השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי

073-3753264 דילוג לתוכן