ויזה – מדוע חשוב ללמוד איך לבחור כרטיס אשראי

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם מיד

אמצעי התשלום הפופולארי ביותר בישראל הוא כרטיס אשראי. על פי נתונים שונים, קרוב ל-95 אחוז מהאנשים הבוגרים בישראל, מחזיקים לפחות כרטיס אשראי אחד. ישנם לא מעט המחזיקים מספר כרטיסי אשראי, בין אם זה בשביל לייצר לעצמם אופציות תשלום מגוונות יותר ואם זה בגלל שחלק מהכרטיסים פעילים רק בישראל, בעוד שאחרים פעילים גם בחו"ל.

השימוש ההולך וגובר בכרטיסי אשראי, מלמד על הצורך להבין כיצד בוחרים כרטיס אשראי בצורה נכונה. הרבה אנשים נוטים לבחור כרטיס אשראי דרך הבנק בו הם מנהלים את החשבון שלהם. לעומת זאת, ישנם כאלה המקפידים, ובצדק, על התנאים שחברת האשראי נותנת, זאת בשביל שהם יוכלו ליהנות משימוש אופטימאלי בכרטיס. הן בהיבטים של עלויות, והן בהיבטים אחרים.

אנשים הניגשים להזמין כרטיס אשראי ויזה או כל כרטיס אחר, צריכים לדעת מה ההבדלים בין הכרטיסים ועל בסיס מה הם בוחנים אותם. חשוב לציין, מעת לעת חברות אשראי מעדכנות את התנאים השונים לשימוש בכרטיס ומייצרות תנאים ופרמטרים נוספים. לכן חשוב ללמוד איך לבחור כרטיס אך גם להתעדכן בכל שינוי שמתרחש בתחום.

 

מה חשוב לדעת על כרטיסי אשראי וכיצד בוחרים כרטיס בצורה נכונה?

בחירת כרטיס אשראי ויזה או כל כרטיס אשראי נעשית על פי פרמטרים מסוימים. לכל כרטיס יש תנאי שימוש מסוימים שצריך להכיר ולהבין כיצד הם משפיעים על אופי העסקאות שאנחנו מבצעים עם הכרטיס והעלויות שלהן.

ראשית, יש לשים לב אילו עמלות החברה גובה עבור השימוש בכרטיס. על בסיס מה הן נקבעות וכמובן מה היכולת שלנו לשנות אותן.

שנית, יש לבחון את הריביות שהחברה גובה עבור עסקאות המתבצעות בתשלומים. אם אנחנו מבצעים עסקאות גדולות ומחלקים אותן לתשלומים שונים, יהיה נכון לבחון מה הריבית שנידרש לשלם עבורן. ככל שהיה תהיה נמוכה, כך ישתלם לנו יותר לבצע עסקאות כאלו.

שלישית, אילו הטבות החברה מספקת למחזיק הכרטיס. ישנם כרטיסים המספקים הטבות ספציפיות על פי מאפיינים שנקבעים מראש. למשל, כרטיסי אשראי המאפשרים להמיר נקודות בטיסות או בהזמנת חדרים בבתי מלון (או בהנחות על הזמנות). עלינו לבחור כרטיס שמספק הטבות רלוונטיות עבורנו.

ארבע, יש לבחון אילו מסגרות אשראי אנחנו יכולים לקבל עם הכרטיס ועד כמה הן גמישות לצרכים שלנו.

 

כמה כרטיסי אשראי אנחנו צריכים?

כל אחד ואחת צריכים לשאול את עצמם, אילו שימושים הם יעשו בכרטיסי אשראי ובאיזו תדירות. ישנם אנשים הזקוקים לכרטיס אחד בלבד. לעומת זאת, מי שמבצע הוצאות רבות, מוטב לו להחזיק מספר כרטיסי אשראי, כך הוא יכול לחלק את העסקאות בין הכרטיסים ולא לבצע אותן רק בכרטיס אחד.

היתרון של שימוש במספר כרטיסי אשראי הוא, אפשרות לנצל מספר מסגרות אשראי נפרדות זו מזו ולא להסתפק במסגרת אשראי של כרטיס אחד.

ויזה

משרד עו״ד הראל יטיב

אנו מתמקדים בסיוע לאנשים במיצוי זכויותיהם מהביטוח הלאומי. כולל ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי טפסים וניהול הליכים מול הביטוח הלאומי. הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום הביטוח הלאומי, שיודעים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות ולהביא לתוצאות מיטביות ללקוחותינו.

אל תוותרו על הזכויות שלכם, התקשרו עוד היום לעו"ד הראל יטיב! 
השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי

073-3753264 דילוג לתוכן